Od 1.1.2024 je vzorkovna na Thámově 24, Praha 8 zrušena. Osobní odběr na adrese je možný pouze po domluvě na tel. č. +420602147132 před objednáním zboží.

Novinky

Proč litinové nádobí?

Proč litinové nádobí?

Proč litinové nádobí?

Litinové nádobí je skvělá volba pro každého, kdo chce vařit zdravě, úsporně a chutně.

Litina je slitina železa s uhlíkem, která výborně vede a akumuluje teplo, takže můžete snížit spotřebu energie a udržet jídlo dlouho teplé. Litinové nádobí lze používat na všech typech sporáků, včetně indukčního ohřevu, a dokonce i nad otevřeným ohněm. Je to nádobí odolné, nemusíte se bát používat při vaření kovové náčiní. Při správné péči vám takové nádobí vydrží celý život.

V našem obchodě www.dokredence.cz nabízíme litinové nádobí VICTORIA, které dovážíme z Kolumbie. V nabídce máme především pánve různých velikostí, grilovací desky, wok, Dutch oven, Combo hrnec nebo lis na tortilly s palačinkovou pánví.

V litinovém nádobí můžete připravovat různé pokrmy a využít přitom jeho skvělých vlastností, jako je vysoká teplota, rovnoměrné rozložení tepla a přirozená nepřilnavost.

Příkladem je oblíbený český smažák, který usmažíte na litinové pánvi do zlatova. Litinový hrnec je vhodný na přípravu pokrmů v troubě, kdy se v jednom hrnci peče maso i příloha. Grilované maso z grilovací desky získá krásnou křupavou kůrku a zachová šťavnatost. A na palačinkové pánvi uděláte skvělé palačinky. Pánev nemá žádné okraje, takže se palačinky snadno obracejí a nepotrhají se.

 Mnoho receptů najdete na webových stránkách Mlsný hrnec nebo Mlsná vařečka .

Ještě před koupí byste měli zvážit i jisté nevýhody, které litinové nádobí má, a to:

Vyšší hmotnost, což ztěžuje manipulaci

Náchylnost ke korozi, pokud není správně ošetřeno, a především osušeno po umytí.

Nemožnost mýt v myčce

Nutná pravidelná péče – občas potřít lehce olejem a zapéct na 22 °C

 

Přesto však kladné vlastnosti převažují nad zápory. Pokud si litinové nádobí VICTORIA pořídíte, investujete do svého zdraví, ušetříte za energie a získáte plno gastronomických zážitků.